MIKS VALIDA PUHKUSEKS VÕRUMAA? VIIS HEAD PÕHJUST!

Tulles puhkama Võrumaale, Oksa ja Juba puhkemajja, saad osa fantastilsest loodusest. Hämmastavalt mitmekesine ja puutumatult ürgne loodus. Matkarajad, kus on võimalik pigem kohata lõunast jalutuskäiku tegevat reinuvaderit kui teist inimest. Arvukad turismitalud, ujumine, paadisõit, matkad, ratsutamine, laadad, saunad, suusarajad, võru keel, sood- rabad – need on märksõnad mille kõrvale võib tõmmata võrdusmärgi ning seejärel lisada Võrumaa.

Lisaks asub puhkemajade läheduses hulgaliselt RMK matkaradasid: https://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/voimaluste-otsing?element_holder%5Bobject_type%5D%5B%5D=Matkarada&search=1&search_type=Puhkeala&element%5Bregion%5D%5B%5D=V%C3%B5rumaa&element%5Btitle%5D=#tulemus

 

Raba

1. Kagu-Eesti kaunis kuppelmaastik ja ürgorg

Eesti mägiseim piirkond asub just siin kandis, Võrumaal- Haanja kõrgustik. Suur Munamägi ning sinna ümbrusse jääv loodus on fantastiline. Lisaks Rõuge vaatetorn Pesapuu ning ürgse loodusega ürgorg, kus vesiona taktiline tegutsemine kõrvu paitab.

Vali puhkuseks Võrumaa puhkemaja- Oksa ja Juba puhkemaja.

Rõuge pesapuu

2. Kehaline kosutus suitsusaunas Võrumaa puhkemaja

Kindalsti on väga palju inimesi, kes pole iialgi suitsusaunas käinud ja suur osa inimestest arvab, et suitsusain teeb veel mustemaks. See on MÜÜT. Oksa ja Juba puhkemaja lähedusse jäävad nii mõnedki Võrumaa suitsusaunad, mida kindlasti tasub avastada. Üks nendest on Mooska talu suitsusaun: http://www.mooska.eu/.

Vali puhkuseks Võrumaa puhkemaja- Oksa ja Juba puhkemaja.

Saun

 

3. Talvevõlumaa Võrumaa

Tule suusatama või niisama lõbutsema! Siin leiad meelepärast tegevust igale maitsele. Parimad (mäe)suusarajad ja tuubimäed asuvad meie lähiümbruses:

6 km Kubija suusarada

11 km Veemäe Puhkepark (tuubirajad)

17km Kütioru keskus (mäesuusatamine ja lumelauasõit)

19km Haanja Suusakeskus, Haanja Puhke- ja Spordikeskus

43 km Metsavenna talu (tuubirajad)

Vali puhkuseks Võrumaa puhkemaja- Oksa ja Juba puhkemaja.

4. Kagu-Eesti kuurortlinn- Võru

Võru on “üts ummamuudu liin” (üks omamoodi linn).
Omanäolise tänavavõrgu ja madalate puumajadega linnasüda võlub külastajaid igal sammul, seega parim viis linna olemust tabada on üks pikem jalutuskäik. Jalutuskäiku on seotud nii ajalooliselt kui ka kultuuriliselt olulised objektid, millest igaüks kannab edasi Võru linna jaoks olulist lugu. Rannapromenaad või Katariina allee- avastamist jagub kõigile. NB! Ära Roosisaare silda unusta!

 

5. Võrumaa järved kui head naabrid

Võrumaa on veearmastajate lemmik. Oksa ja Juba puhkemaja asuvad maalilise Vagula järve kaldal, mis on kalastajate suur-suur lemmik, lisaks on hea veesporti harrastada. Lisaks Vagula järvele, jäävad vahetusse lähedusse ka Kubija järv ning Võru linnas asuv Tamula järv. Viimane on tänu uhkele rannapromenaadile kindalsti kõvasti kuulsust kogunud.

 

 

1 thought on “MIKS VALIDA PUHKUSEKS VÕRUMAA? VIIS HEAD PÕHJUST!”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga